Vitajte na stránkach Miestnej akčnej skupiny MALOHONT!
Dnes je streda, 19. septembra 2018, meniny má Konštantín
www.malohont.sk

Návrat do dvora MAS MALOHONT v Drienčanoch

Po minuloročnej prezentácií na folklórnom festivale Koliesko sme sa v sobotu 22. júla s dvorom MAS rozhodli zavítať do najrozprávkovejšej dediny nášho regiónu - do Drienčan. Práve tu sa konal už 14. ročník podujatia s názvom Dedina ožíva.

 

Tak ako v predošlých ročníkoch, aj tentokrát prebiehala na podujatí súťaž o najrozprávkovejší dvor, v ktorej sme sa umiestnili na 2. mieste. A to aj vďaka Jankovi Hraškovi, ktorý hneď pri vstupe vítal návštevníkov súťažou v hádzaní kruhmi alebo loptičkami - "hráškami". Atmosféru dotvárali dobrovoľníci prezlečení za rozprávkové postavy či kulisy z ďalších Dobšinského rozprávok ako napríklad Dlhý nos, Soľ nad zlato, O troch grošoch, ktoré zhotovila v rámci výtvarnej súťaže Z rozprávky do rozprávky Základná škola s MŠ Juraja Palkoviča v Rimavskej Bani.

 

 

Viac fotografií nájdete vo Fotogalérii - TU.

Foto: Ivka Kováčová


 


Pre návštevníkov boli okrem iného pripravené propagačné materiály o miestnej akčnej skupine i regióne Malohont, mohli okoštovať tradičné dobroty z regiónu ako sú škvarkovníky, kapustníky, krompľaníky, bryndzovník či štrúdle a nechýbala ani domáca pálenka. Tí hladní si u nás mohli pochutnať na kapustnici, pečenej klobáse, špízoch a varenej kukurici a o občerstvenie smädných sa postaral Cafe Retro Bar z Hnúšti.

 

 

 


Prezentácia MAS a regiónu Malohont by ani tentokrát nebola možná bez našich dobrovoľníkov - Olinky Maciakovej, Miladky Kochanovej, Mirky Vargovej, Ivka Vargu, Elenky Kubaliakovej, Miška Kubaliaka, Alenky Segedyovej, Ivky Kováčovej, Kiky Furmanovej, Aďka Cavara, Gabka Cavara, Frederiky Slížikovej a Tonky Bardiovej, ktorým touto cestou ešte raz veľmi pekne ďakujeme. Rovnako patrí veľká vďaka heligonkárom Jarkovi Petrincovi a Aďkovi Kamenskému, ktorí sa postarali o zábavu v našom dvore.

 

 

Osobitne ďakujeme obci Drienčany za poskytnutie priestoru a všetkým našim členom a dobrovoľníkom, ktorí nám pomohli pri príprave a realizácii dvora MAS sponzorským príspevkom, napečením tradičných dobrôt a zapožičaním všetkého možného aj nemožného, čím sme dotvorili atmosféru dvora:

Mesto Hnúšťa, obec Kružno, občianske združenia OZVENY Hrachovo a RODON Klenovec, Mgr. Grigorij Šamin - BAU TRADE Hnúšťa, Cafe Retro Bar Hnúšťa, Ondrej Knechta, Mgr. Elena Polóniová, Adrián Cavar, Alena Segedyová, Veronika Muránska, Mgr. Katarína Moncoľová, Mária Konairová, Elena Kubaliaková a Ing. Ján Sklenár.

 

Kristína Furmanová

administratívna pracovníčka MAS


publikované: 4. augusta 2017
prečítané: 734 krát

Krátke novinky

30. augusta 2018 o 17:31

Aktualizovali sme pre vás Kalendár podujatí na SEPTEMBER 2018 - nájdete ho TU.

30. júla 2018 o 16:55

Aktualizovali sme pre vás Kalendár podujatí na AUGUST 2018 - nájdete ho TU.

28. júna 2018 o 20:38

Aktualizovali sme pre vás Kalendár podujatí na JÚL 2018 - nájdete ho TU.


Odkazy
odkaz

odkaz

odkaz

odkaz

odkaz

Web stránka Miestnej akčnej skupiny MALOHONT, o. z. bola vytvorená v rámci projektu Dajme o sebe vedieť spolufinancovaného Banskobystrickým samosprávnym krajom
XHTML 1.0, CSS 2.0, optimalizované pre rozlíšenie 1024x768 a vyššie
HTML valid CSS valid
(c) Miestna akčná skupina Malohont 2008