Prezentácia regiónu

Druhé číslo novín MAS je už na ceste k vám

Informačné noviny MALOHONTský hlásnik (2. číslo) vyšlo ešte v decembri 2013 a aj vzhľadom na vianočné sviatky sa do vašich schránok dostane až v priebehu nasledujúcich dní – o čo neskôr, o to nech sú pre vás zaujímavejšie.

 

Ak bývate v obci zahrnutej do územia MAS a noviny sa k vám nedostanú/nedostali, dajte nám prosím o tom vedieť, aby sme to vedeli v budúcnosti napraviť.

 

V aktuálnom čísle novín si môžete prečítať aj o tomto:

 

Fotografi z nášho regiónu uspeli v celoslovenskej fotosúťaži – s krátkym rozhovorom s autorkou víťaznej fotografie Petrou Rapčanovou z Hnúšte

Predstavujeme ďalšie podporené projekty obcí v našom regióne
7 rokov v prospech rozvoja regiónu
Realizácie stratégie rozvoja územia MAS v číslach
Predstavujeme členov MAS – tentokrát stručne o včelárovi Milanovi Krokavcovi z Kraskova a občianskom združení Valgata z Drienčan
Recepty na dobroty z Gemera – Malohontu s bryndzou
Veľké projekty s malým významom
a iné…

Elektronickú verziu novín (5,4 MB) si môžete stiahnuť po kliknutí na obrázok:

Veríme, že každý z Vás si v týchto novinách nájde niečo, čo ho zaujme alebo osloví. Zároveň budeme veľmi radi, ak nám od nasledujúceho čísla pomôžete napĺňať obsah novín alebo ak nám budete zasielať návrhy tém z regiónu, o ktorých by ste sa radi dozvedeli viac. Uzávierka nasledujúceho čísla je 30. apríla 2014.

Noviny vychádzajú v náklade 8 600 ks a v polročných intervaloch sú bezplatne distribuované do všetkých domácností v 39 obciach zahrnutých do územia MAS.

Ide o aktivitu MAS MALOHONT v rámci zvýšenia informovanosti miestnych obyvateľov o území a aktivitách MAS, ktorá je v rámci prevádzky MAS spolufinancovaná EÚ z Európskeho poľnohospodárskeho fondu pre rozvoj vidieka.