Prezentácia regiónu

Výstava cestovného ruchu je za nami

„Podnikať bez reklamy je ako žmurkať na dievča v tme. Vy viete, čo robíte, ale nikto iný nie.“ (Steuart Henderson Britt). To isté platí aj o ponuke cestovného ruchu, preto sme ani tento rok nechýbali na výstave cestovného ruchu Slovakiatour v Bratislave. Vo výstavisku Incheba v Bratislave v dňoch 29.01. – 01.02.2015 prebiehal 21. medzinárodný veľtrh cestovného ruchu ITF SLOVAKIATOUR 2015, s ktorým súčasne prebiehal aj 22. ročník výstavy POĽOVNÍCTVO A ODDYCH a 7. ročník výstavy WELLNESS A FITNESS.

V pavilóne B2 boli predstavené prírodné a kultúrne zaujímavosti regiónu Malohont a susedného Podpoľania, ako aj turistické možnosti. Súčasťou prezentácie bola aj propagácia konkrétnych ubytovacích a stravovacích zariadení, ktoré prejavili záujem o spoluprácu v minulých rokoch.

„Návštevníci, ktorí sa zastavili pri našom prezentačnom pulte, mali záujem o spoznanie nášho malebného regiónu Malohont. Niektorí ho nepoznali, iní vedeli, kde sa nachádza a poznali jeho okolie. Dokonca boli aj takí, ktorí tento, zatiaľ ešte málo objavený, kút Slovenska navštívili, páčilo sa im a plánujú ho navštíviť opäť.“ priblížila reakcie účastníkov výstavy Ing. Henrieta Struhárová, manažérka Mikroregiónu Rimava a Rimavica, ktorý tento rok zastrešil propagáciu regiónu Malohont na výstave, a to v spolupráci s miestnymi akčnými skupinami MALOHONT a Podpoľanie.

Na otázku, či účasť na výstave mala zmysel, manažérka mikroregiónu dodala: „Jednoznačne áno, pretože tí, ktorí ho nepoznali, už o ňom minimálne vedia a tí, ktorí ho navštívili, vedia o niečo viac.“

Realizované v rámci projektu Mikroregiónu Rimava a Rimavica, ktorý je spolufinancovaný z Európskeho poľnohospodárskeho fondu pre rozvoj vidieka v rámci Osi 4 LEADER Programu rozvoja vidieka SR 2007 – 2013.