Regionálne produkty

Pozývame vás na Gemersko-Malohontský trh

V sobotu 22. júna 2019 vás pozývame na Gemersko-Malohontský trh v rámci 1. ročníka multižánrového festivalu FRAJ v Rimavskej Sobote. Príďte si pochutnať na miestnych produktoch, či potešiť sa ručne robenými výrobkami a podporiť tak výrobcov z regiónu. Na jednom mieste si budete môcť zakúpiť poctivé produkty z regiónu Gemer-Malohont ako med, včelí peľ, ríbezľové víno, Muránske buchty, pagáče, osúchy a koláče, textilné, dekoračné a rezbárske výrobky či prírodné mydlá a šampóny priamo od ich výrobcov. Okrem toho k tomu pridáme okolo obeda ochutnávku regionálnych produktov a poobede kultúrny program. Súčasťou trhu budú aj priamo na mieste robené palacinky a prezentácia internetového obchodu Gemerská debnička, ako aj regiónu Malohont.

Trh sa koná v priestore nádvoria Čierny orol na Hlavnom námestí v Rimavskej Sobote. Ide o jednu z lokalít v centre mesta, kde sa v dňoch 20. – 22.06.2019 uskutoční 1. ročník mestského multižánrového festivalu FRAJ, ktorý odštartuje leto pod hviezdami hudobnými koncertmi, divadlom, filmami, videomappingom, diskusiami či dobrým jedlom.

„Program festivalu je zostavený tak, aby si na svoje prišli priaznivci hudby, filmu, divadla, ale aj výtvarného umenia či literatúry. Z hudobných hostí vystúpi Katka Máliková, Billy Barman, Vec a Škrupo s kapelou, no tešiť sa môžete aj na diskusiu s Danielom Majlingom či divadelné zoskupenia Odivo a Teatro Tatro.“ avizuje jeden z autorov myšlienky Tomáš Bálint z Mestského kultúrneho strediska v Rimavskej Sobote. Ako ďalej uvádza, festival prepojí obľúbené mestské lokality do jedného celku a umožní tak návštevníkom z celého Slovenska naplno precítiť atmosféru mesta a jeho jedinečných zákutí. Priamo v srdci Rimavskej Soboty tak na 3 dni vyrastie frajerský letný festival plný umenia a predovšetkým slobody, ktorá je témou tohto ročníka multižánrového festivalu.

Program festivalu FRAJ: www.fraj.sk
Organizátorom festivalu je Mestské kultúrne stredisko v Rimavskej Sobote.