Prezentácia regiónu

Odborná exkurzia v našom regióne

Cieľom exkurzie, ktorú sme pripravili pre aktívnych občanov a organizácie z Nemšovej a okolia,  bolo predstaviť príklady projektov realizovaných prostredníctvom MAS MALOHONT, ako aj ostatné aktivity prispievajúce k rozvoju nášho regiónu.

Prvou zastávkou bolo vonkajšie fitness centrum a prehliadka Múzea socialistických kuriozít v Hnúšti, odkiaľ sme sa s 32 člennou skupinou návštevníkov presunuli do Klenovca. Tu sme im predstavili obnovený klub dôchodcov a kolešňu, ktorá prechádza rekonštrukciou. Nechýbala ani návšteva u miestneho kováča, z ktorej si účastníci odniesli podkovičku pre šťastie. Potom nasledoval obed na Salaši pod Maginhradom vo Veľkých Teriakovciach a stručná prezentácia činnosti Miestnej akčnej skupiny MALOHONT v jej sídle v Hrachove.

Hlavným bodom exkurzie bol zážitkový program vo vzdelávacej včelnici Včelí kRaj v Kokave nad Rimavicou, v miestnej časti Liešnica. Po úvodnej prednáške venovanej významu opeľovania, mali návštevníci možnosť nazrieť do sveta včiel zblízka vo včelárskych kombinézach, dozvedieť sa viac o práci včelára aj o rôznych včelích produktoch. Tvorivé ruky návštevníkov vyrobili sviečky zo včelieho vosku a maškrtné jazýčky ocenili chutné medové koláčiky s levanduľou i medovinu. Večer ukončila ochutnávka syrov z Farmy pod Maginhradom, ktorá prebehla na penzióne Family na Kokave-Línii, kde boli účastníci exkurzie ubytovaní.

Druhý deň sa priatelia z Nemšovej a jej okolia pridali k účastníkom otvorenia rozhľadne Maginhrad, kam sa dostali po turistickej trase od obce Horné Zahorany. Bodkou na záver bola poobedňajšia prehliadka mlyna vo Veľkých Teriakovciach.

V mene všetkých, ktorí nám pomohli zabezpečiť program tejto dvojdňovej exkurzie, ďakujeme návštevníkom z Nemšovej a okolia, že si vybrali práve náš región. Veríme, že sa na podobnú inšpiračnú návštevu vyberieme do ich končín aj my.