Prezentácia regiónu

Prezentácia MAS na Koliesku v Kokave nad Rimavicou

Dvor MAS MALOHONT, ktorý mal minulý víkend (03. – 04.08.) premiéru na kokavskom Koliesku, dopadol na výrobnú. Nechýbala prezentácia MAS, ochutnávka tradičných dobrôt, ale ani ukážka remesla či ľudová hudba.

 

O skvelú propagáciu MAS na folklórnom festivale Koliesko v Kokave nad Rimavicou sa počas dvoch dní staralo viac ako 20 dobrovoľníkov, medzi ktorými boli členovia MAS i členovia Folklórneho súboru Vepor z Klenovca.

Piatok popoludní vyrástol pri parkovisko vedľa kultúrneho domu dvor, v ktorom to žilo až do sobotňajšieho poobedia. Propagačné materiály o území a aktivitách MAS, ľudová výzdoba, ukážka pletenia košíkov, predaj miestnych výrobkov či ochutnávka tradičných špecialít ako škvarkovníky, chlieb s masťou, syr a ďalšie dobroty – to všetko mohli vidieť a ochutnať tí, ktorí k nám zavítali. O dobrú náladu vo dvore sa postupne starali Heligonkári a Ľudová hudba Jána Demeho z Klenovca, ale aj ďalší muzikanti.

Dvor MAS MALOHONT na Koliesku bol vyvrcholením propagačných podujatí MAS konaných počas letných mesiacov v území MAS. Aj napriek tomu, že išlo o prvú prezentáciu MAS v Kokave nad Rimavicou v takomto rozsahu, dopadla nad naše očakávania. Za to samozrejme patrí vďaka všetkým dobrovoľníkom, ktorí obetovali svoj čas v prospech spoločnej veci – od tých, ktorí varili, vozili materiál, stavali altánky, robili súťaže, zabezpečili dobroty na ochutnávku, cez tých, ktorí ponúkali návštevníkov, pomáhali pri príprave jedál, strážili, až po tých, ktorí predvádzali svoje remeselné zručnosti, hrali či spievali alebo akokoľvek inak sa starali o dobrý pocit návštevníkov nášho dvora. ĎAKUJEME.