Prezentácia regiónu

MAS MALOHONT na Vianočnej kapustnici

Tretí ročník Vianočnej kapustnice na námestí v Rimavskej Sobote sa počtom súťažných tímov (61) a množstvom navarenej kapustnice (takmer 3 tisíc litrov), zapísal do slovenskej knihy rekordov, k čomu sme prispeli svojou účasťou aj my – tím MAS MALOHONT. Po zabezpečení a prevoze surovín, potrebného vybavenia a dobrovoľníkov sme začali s prípravou a výzdobou stánku Miestnej akčnej skupiny MALOHONT. Prezentácia regiónu Malohont ako sa patrí – vždy a všade.

Nasledovalo varenie kapustnice – krájanie, miešanie, dochucovanie, koštovanie,…

Pomedzi varenie a ponúkanie kapustnice nás navštívil aj štáb TV JOJ a porotca Vilo Habo, známy z relácie Moja mama varí lepšie ako tvoja. U nás prvýkrát ochutnal mäsaník (kašaník) aj slivovičku z Lukovíšť.

Z 35 litrov kapustnice, v ktorej nechýbalo mäso, údené stehno a rebierka, klobásky, sušené hríby a samozrejme kapusta, po takmer hodine neostalo nič, teda až na tú kosť. Ďakujeme, že ste ochutnali práve tú našu a nešetrili slovami chvály.

Bol to dlhý, cez deň slnečný a večer mrazivý deň, ale tá atmosféra stála za to. Ďakujeme všetkým našim členom aj nečlenom, ktorí nám pomohli so zabezpečením účasti na tomto vydarenom podujatí od požičania kotla, vianočných ozdôb, cez drevo pod kotol až po napečenie koláčikov a milé slová podpory.

Veľká vďaka patrí všetkým členom tímu MAS MALOHONT, ktorými boli: Ivka Kováčová, Kika Furmanová, Elenka Kubaliaková, Alenka Segedyová, Mirka Vargová, Ingrid Palatinusová, Radka Roštárová, Ivan Varga a Aďo Cavar.

Podujatie Vianočná kapustnica organizovalo občianske združenie Naša Sobota. Viac informácií a fotografií z akcie si môžete pozrieť na Rimava.sk.