Prezentácia regiónu

FOTOSÚŤAŽ 2020: O vaše hlasy sa uchádza 159 fotografií

O čo neskoršie, o to s väčším potešením vám oznamujeme, že spúšťame hlasovanie verejnosti v rámci minuloročnej fotosúťaže Malohont mojimi očami 2020. Hlasovať za svojich favoritov môžete do 30. 7. 2021, pričom svoje hlasy môžete odovzdať ľubovoľnému počtu fotografií, ktoré sa vám páčia. Víťazi verejného hlasovania budú ocenení spolu s víťazmi jednotlivých kategórií fotosúťaže koncom augusta tohto roka, kedy vyhlásime aj nový 9. ročník fotosúťaže.

Hlasovať môžete vo všetkých súťažných kategóriách:

Ako hlasovať?

V každej súťažnej kategórii môžete hlasovať za ľubovoľný počet fotografií. Stačí označiť vo všetkých kategóriách tie, ktoré sa vám páčia a dať im svoj hlas kliknutím na tlačidlo Hlasuj (na konci stránky).
Hlasovanie prebieha do 30. 7. 2021 – kliknite SEM.

Fotosúťaž v číslach

Do súťaže sa zapojilo celkovo 30 fotografov vo veku od 16 do 59 rokov prevažne z obcí MAS MALOHONT, ale aj z Rimavskej Soboty, Lučenca či Banskej Bystrice. Ich mená pri fotografiách neuvádzame z dôvodu zvýšenia objektívnosti hlasovania.

Zo 184 fotografií bolo 25 vyradených kvôli nesplneniu podmienok súťaže, pričom najčastejším dôvodom bolo nedostatočné rozlíšenie a miesto zhotovenia fotografií alebo nedodržanie počtu fotografií v rámci jednotlivých kategórií. Podmienky fotosúťaže si môžete pozrieť  TU.

Zvyšných 159 fotografií postúpilo do verejného hlasovania. Najviac z nich súťaží už tradične v kategórii Prírodné krásy (53), potom nasledujú kategórie Ľudia a život (44),  Kultúrne dedičstvo (34) a kategória Naše obce (28). O víťazoch v jednotlivých kategóriách rozhodla už okrem verejnosti aj hodnotiaca komisia. Ich mená vám predstavíme na otvorení výstavy v Hnúšti 26. 8. 2021 v parku pri knižnici.