Prezentácia regiónu

Fotosúťaž 2017 v číslach

Do fotosúťaže Malohont mojimi očami bolo v tomto roku doručených 199 fotografií od 36 autorov. Všetkých 142 fotografií, ktoré splnili podmienky súťaže, postupuje do hlasovania verejnosti, ktoré spustíme už čoskoro. Do súťaže sa zapojilo 36 fotografov nielen z obcí MAS MALOHONT, ale aj z miest ako Rimavská Sobota, Tisovec, Poltár, Tornaľa, Brezno, Banská Bystrica či Praha. Najmladší súťažiaci má 15 rokov a najstarší 75 rokov.

Zo 199 fotografií bolo 57 vyradených kvôli nesplneniu podmienok súťaže, pričom najčastejším dôvodom bola nedostatočná veľkosť, nedodržanie maximálneho počtu a miesta zhotovenia fotografií. Zvyšných 142 fotografií postupuje do hlasovania verejnosti. Najviac z nich súťaží v kategórii Prírodné krásy (65), potom nasledujú kategórie Ľudia a život (34), Kultúrne dedičstvo (22) a kategória Naše obce (21). O víťazoch v jednotlivých kategóriách rozhodne okrem verejnosti aj hodnotiaca komisia.

Hlasovanie verejnosti bude prebiehať na web stránke MAS MALOHONT a o jeho spustení vás budeme informovať. Zároveň sa ospravedlňujeme za jeho oneskorenie kvôli veľkému počtu fotografií a novému spôsobu hlasovania. Vyhodnotenie súťaže prebehne na otvorení výstavy fotografií, ktorej miesto a termín konania včas oznámime. Dovtedy ďakujeme všetkým fotografom, ktorí sa sa zapojili do súťaže a držíme im palce.

Vybrané fotografie z minulého ročníka fotosúťaže uspeli aj v celoslovenskej súťaži, ktorú organizuje Národná sieť rozvoja vidieka SR. Slávnostné vyhlásenie výsledkov súťaže prebehlo koncom augusta na výstave Agrokomplex 2017 v Nitre. Diplomy a vecné ceny prebrali pracovníčky MAS, ktoré ich v priebehu tohto mesiaca doručia jednotlivým autorom. Víťazné fotografie si môžete pozrieť TU.