Rákošská Baňa – Telep pozýva na 3. Banícky deň na Telepe a 2. Telepský šachtág, ktorý sa uskutoční 11. júla 2026 od 13:00. Podujatie prinesie oslavu baníckych tradícií, slávnostné otvorenie Zemianskeho parku, prezentácie k 10. výročiu OZ Rákoššská čácha, burzu minerálov, trh regionálnych produktov, aktivity pre deti a ochutnávku regionálnych špecialít.
3. banícky deň na Telepe
