Vitajte na stránkach Miestnej akčnej skupiny MALOHONT!
Dnes je utorok, 4. augusta 2020, meniny má Dominik(a)
www.malohont.sk

Máme za sebou informačné dni k aktuálnym výzvam

V prvej polovici júla uskutočnila MAS MALOHONT informačné dni k štyrom aktuálne vyhláseným výzvam na predkladanie projektov, ktoré sú určené pre obce, občianske združenia a obhospodarovateľov lesov pôsobiacich na území MAS.

 

Celkovo sa ich zúčastnilo 25 účastníkov. Zo strany MAS im boli poskytnuté základné informácie o aktuálne vyhlásených výzvach, a to:

Vzhľadom na pomerne zložito a neprehľadne nastavené výzvy boli zo strany MAS pre účastníkov informačných dní, ale aj ostatných potenciálnych žiadateľov spracované odporúčania:

Cieľom MAS je týmto uľahčiť žiadateľom administratívne náročný proces prípravy žiadostí/projektov a znížiť ich chybovosť na minimum. Z informačných dní vzišlo aj niekoľko otázok, pričom časť z nich bola zodpovedaná a časť z nich bude až po tom, ako sa k nim vyjadrí PPA.
Účastníci informačných dní sa podelili aj o problémy, s ktorými sa pri príprave projektov stretávajú. Viacero z nich súvisí napríklad so zbytočným rozdelením podopatrení na niekoľko aktivít, pričom v rámci jednej žiadosti/projektu nie je možné riešiť dve alebo viac rôznych aktivít, čím dochádza k ďalšej zbytočnej administratíve.

Pri žiadateľoch z podnikateľského a občianskeho sektoru komplikuje proces prípravy projektov najmä Usmernenie PPA č. 8/2017 k obstarávaniu, ktoré obsahuje striktné a niekedy až doslova nezmyselné požiadavky nad rámec zákona o verejnom obstarávaní, a to aj pri zákazkách s nízkymi hodnotami.

 

 

Konzultácie projektov prebiehajú aj naďalej, sú povinné a ich termín odporúčame dohodnúť si vopred. Informácie týkajúce sa výziev MAS je možné získať jednou z nasledovných foriem:

Záväzný charakter majú informácie zverejnené na webovom sídle MAS, ako aj informácie poskytnuté elektronickou a písomnou formou. Informácie poskytnuté telefonicky alebo ústne nie je možné považovať za záväzné a odvolávať sa na ne.

publikované: 22. júla 2020
prečítané: 97 krát

Krátke novinky

7. mája 2020 o 15:31

NOVÉ: Aktualizovali sme Harmonogram výziev na rok 2020 - nájdete ho TU.

10. januára 2020 o 11:13

Aktualizovali sme pre vás Kalendár podujatí na JANUÁR - FEBRUÁR 2020 - nájdete ho TU.

9. januára 2020 o 16:20

NOVÉ: Podujatia v Malohonte 2020 alebo výber podujatí v regióne Malohont a jeho okolí na rok 2020 nájdete TU.


Odkazy
odkaz

odkaz

odkaz

odkaz

odkaz

Web stránka Miestnej akčnej skupiny MALOHONT, o. z. bola vytvorená v rámci projektu Dajme o sebe vedieť spolufinancovaného Banskobystrickým samosprávnym krajom
XHTML 1.0, CSS 2.0, optimalizované pre rozlíšenie 1024x768 a vyššie
HTML valid CSS valid
(c) Miestna akčná skupina Malohont 2008