Vitajte na stránkach Miestnej akčnej skupiny MALOHONT!
Dnes je utorok, 4. augusta 2020, meniny má Dominik(a)
www.malohont.sk

Podpora projektov v cestovnom ruchu a súvisiacich činnostiach

Nové alebo vylepšené služby pre návštevníkov alebo výrobky a služby spojené s regionálnou produkciou - to je hlavné zameranie podporovaných aktivít v rámci aktuálne vyhlásenej výzvy na predkladanie projektov, ktorá je určená pre mikro, malé a stredné podniky v cestovnom ruchu a súvisiacich odvetviach na území okresov Rimavská Sobota a Lučenec.

 


 

Základné informácie o výzve:

O nenávratný finančný príspevok sa môžu uchádzať mikro, malé a stredné podniky v cestovnom ruchu a súvisiacich odvetviach (okrem SHR) aktívne minimálne 1 rok, pričom minimálna výška príspevku je 35 000 EUR a maximálna je 200 000 EUR. Maximálna intenzita pomoci je na úrovni 85 %, čo znamená, že spolufinancovanie zo strany žiadateľa predstavuje najmenej 15 % z oprávnených výdavkov. Podporu možno získať na investície zamerané na:

Medzi oprávnené výdavky patria napríklad výdavky na rekonštrukčné práce (nezahŕňajú výstavbu nových priestorov), nákup strojov, prístrojov, zariadení, vnútorné vybavenie prevádzkových priestorov, nákup bicyklov a kolobežiek pre využitie klientmi zariadení cestovného ruchu, nákup softvéru, licencií, receptov, autorských práv a patentov, vybrané marketingové služby a i.

Oprávneným miestom pre realizáciu aktivít sú okresy Rimavská Sobota a Lučenec (od 3. hodnotiaceho kola aj Poltár a Revúca v prípade nevyčerpania sumy vyčlenenej na výzvu). Nie je teda rozhodujúce sídlo žiadateľa, ale miesto realizácie projektu.

Na výzvu je vyčlenených celkovo 7,5 mil. EUR zo zdrojov EÚ.

Uzávierka 1. hodnotiaceho kola je 29.05.2020 a termíny uzavretia prípadných ďalších hodnotiacich kôl sú stanovené v intervale 3 mesiacov od termínu uzavretia predchádzajúceho hodnotiaceho kola, ak nedôjde k vyčerpaniu sumy vyčlenenej na výzvu.


Informácie k možnostiam podpory v rámci tejto výzvy je možné získať prostredníctvom:

Zameranie výzvy prispieva k naplneniu stratégie miestneho rozvoja územia MAS MALOHONT, kde jednou z priorít je aj podpora rozvoja cestovného ruchu. Podobne zameranú výzvu plánuje vyhlásiť aj MAS MALOHONT na jar tohto roka.


Ing. Miroslava Vargová, manažérka MAS MALOHONT

Foto: Archív MAS MALOHONT


publikované: 11. marca 2020
prečítané: 130 krát

Krátke novinky

7. mája 2020 o 15:31

NOVÉ: Aktualizovali sme Harmonogram výziev na rok 2020 - nájdete ho TU.

10. januára 2020 o 11:13

Aktualizovali sme pre vás Kalendár podujatí na JANUÁR - FEBRUÁR 2020 - nájdete ho TU.

9. januára 2020 o 16:20

NOVÉ: Podujatia v Malohonte 2020 alebo výber podujatí v regióne Malohont a jeho okolí na rok 2020 nájdete TU.


Odkazy
odkaz

odkaz

odkaz

odkaz

odkaz

Web stránka Miestnej akčnej skupiny MALOHONT, o. z. bola vytvorená v rámci projektu Dajme o sebe vedieť spolufinancovaného Banskobystrickým samosprávnym krajom
XHTML 1.0, CSS 2.0, optimalizované pre rozlíšenie 1024x768 a vyššie
HTML valid CSS valid
(c) Miestna akčná skupina Malohont 2008