Vitajte na stránkach Miestnej akčnej skupiny MALOHONT!
Dnes je piatok, 13. decembra 2019, meniny má Lucia
www.malohont.sk

DECEMBER: Vianoce, Vianoce prichádzajú...

S vianočnými podujatiami sa roztrhlo vrece a nás teší, že vás môžeme pozvať na väčšinu z nich - stretnutia s Mikulášom, vianočné burzy, tvorivé dielne, koncerty a tanečné zábavy, ktoré doplní tradičné vianočné zvykoslovie a vystúpenia koledníkov či betlehemcov. To všetko poteší oči, uši i chuťové poháriky, ale najmä duše.

 

>>> Pre zväčšenie plagátov kliknite na príslušný obrázok. <<<

 

Kulinárske podujatia

Salaš Zbojská vás už po 11-krát pozýva na nadregionálny festival zabíjačkových špecialít, ktorý sa koná v sobotu 7. decembra. Čaká vás deň plný lahodných vôní, všakovakých chutí a výbornej predvianočnej nálady, sprievodné vystúpenia hudobníkov a mnoho družstiev z okolitých regiónov a krajín. Okrem ochutnávok sa bude podávať pivo, vínko či hriatô, k čomu bude počas celého dňa vyhrávať ľudová muzika. Najmenších poteší aj Mikuláš.

Tesne pred Vianocami nezabudnite ani na Vianočnú kapustnicu v Rimavskej Sobote, ktorú vám na Hlavnom námestí v piatok 20. decembra pripraví niekoľko desiatok družstiev. Na chvíľku sa zastavte a spolu s priateľmi a rodinou si vychutnajte čarovnú atmosféru sviatkov. Tradičná súťaž vo varení tej najlepšej vianočnej kapustnice bude prebiehať od 12:00 hod. a bude výdatne sprevádzaná zábavným hudobným a kultúrnym programom. Podujatie bude moderovať Andrej Bičan a vystúpi aj hudobná skupina Kabát Revival. Bohatý program vyvrcholí veľkolepou laserovou šou.

 

 

 

 

Vianočné trhy

Sériu trhov, ktoré dokážu navodiť tú pravú vianočnú atmosféru, otvára Vianočná burzu nápadov a lásky v Dome kultúry v Rimavskej Sobote. Šikovní ľudia z regiónu ukážu svoje poctivé domáce výrobky, vianočné ozdoby, dobrôtky, prírodné produkty či zdravú stravu. Burza sa bude konať vo štvrtok 5. decembra popoludní pre všetkých ľudí dobrej vôle. Súčasťou bude aj bazár nepotrebných vecí, kníh, hračiek, oblečenia a čohokoľvek, čo bude možné priniesť a ponúknuť iným za veľmi prijateľné ceny. Počas celej burzy budú návštevníkov baviť folkloristi, speváci a muzikanti.

Skvelou príležitosťou na nákup darčekov budú aj Tradičné Vianočné trhy na Teplom Vrchu, ktoré sa konajú v sobotu 14. decembra, rovnako aj v Kokave nad Rimavicou.

O pár dní neskôr (16. a 17.12.) si vianočné trhy pripravilo aj mesto Hnúšťa v spolupráci s miestnymi školami a organizáciami. Okrem všelijakých voňavých maškŕt budú v ponuke aj originálne ručne robené výrobky šikovných žiakov a študentov.

 

 


Medzitým môžete navštíviť vianočné trhy aj v meste Revúca (06. a 07.12.) alebo v Rimavskej Sobote (11. a 12.12.).

 

Zábava pri kvízoch

Séria zábavno-vedomostných kvízov pokračuje! Chcete si otestovať svoje vedomosti a pritom sa skvelo zabaviť? Tak neváhajte a prihláste sa do štvrtej série Kvízmajster ligy. Jej záverečné kolo štartuje už 12. decembra o 18-tej v bábkovej sále Domu kultúry a moderovať ho nebude nik iný, než obľúbený Slavo Hlásny, rekordman z relácie Duel. 


publikované: 2. decembra 2019
prečítané: 61 krát

Krátke novinky

6. decembra 2019 o 13:34

NOVÉ: Aktualizovali sme Harmonogram výziev na rok 2019 - nájdete ho TU.

31. októbra 2019 o 12:13

Aktualizovali sme pre vás Kalendár podujatí na NOVEMBER 2019 - nájdete ho TU.

2. októbra 2019 o 15:51

Aktualizovali sme pre vás Kalendár podujatí na OKTÓBER 2019 - nájdete ho TU.


Odkazy
odkaz

odkaz

odkaz

odkaz

Web stránka Miestnej akčnej skupiny MALOHONT, o. z. bola vytvorená v rámci projektu Dajme o sebe vedieť spolufinancovaného Banskobystrickým samosprávnym krajom
XHTML 1.0, CSS 2.0, optimalizované pre rozlíšenie 1024x768 a vyššie
HTML valid CSS valid
(c) Miestna akčná skupina Malohont 2008