Vitajte na stránkach Miestnej akčnej skupiny MALOHONT!
Dnes je nedeľa, 31. mája 2020, meniny má Petronela, Petrana
www.malohont.sk

MAREC: Fašiangy sa krátia, už sa nenavrátia

Fašiangové obdobie sa pomaly blíži k svojmu záveru. V úvode mesiaca sa však ešte môžete tešiť na veselé sprievody v maskách, pochovávanie bás i tradičné fašiangové hodovanie. Tomu ale v stredu 6. marca odzvoní a na rad prídu divadelné predstavenia a koncerty. Na výber bude aj niekoľko turistických akcií, tak smelo vyberajte.

 

>>> Pre zväčšenie plagátov kliknite na príslušný obrázok. <<<


Fašiangy vrcholia

K fašiangovým sprievodom v Utekáči (1.3.), Kokave nad Rimavicou a Hrnčiarskych Zalužanoch (2.3.), doplneným pochovávaním basy v Rimavskom Brezove, Tisovci (2.3.) a Hnúšti (5.3.), pribudnú v sobotu 2. marca Fašiangové hody na Ráztočnom. Pripravené budú rôzne pochúťky, kultúrny program a tešiť sa môžete aj na prvý ročník súťaže o najlepšiu domácu klobásu.Popolcová streda, ktorá pripadá na 6. marca, dá za fašiangami definitívnu bodku a prinesie so sebou začiatok 40-dňového pôstu pred Veľkou nocou. Nebude však tomu všade tak. V obci Teplý Vrch budú dobiehať zameškané a Maškarný bál typický pre fašiangové obdobie sa tu uskutoční až v sobotu 9. marca. Do tanca bude hrať skupina ZBM z Brezna.

 


 

Divadlo a koncerty

Prvý marcový štvrtok (7.3.) bude v Hnúšti patriť výbornej detektívnej komédii Šialené nožničky. V Mestskom kultúrnom stredisku na vás čaká večer plný zábavy, napätia, bláznivých situácií, jedinečného humoru, hereckých improvizácií a neočakávaných rozuzlení. Účinkovať budú herci Bratislavského hudobného divadla.

 


Pre maďarsky hovoriace mamičky s deťmi do 3 rokov bude v piatok 8. marca v Rimavskej Sobote pripravený program bábkového divadla Csodamalom s názvom KIPP - KOPP.

"Vstávaj, ideme spať!" - nezabudnuteľná a tak charakteristická veta z tragikomického príbehu slovenskej rodiny Ťapákovcov zo začiatku 20. storočia. V nedeľu 10. marca sa s jedným z vrcholných diel slovenskej dramatickej tvorby predstavia herci Divadla ŠOK v Rimavskej Sobote. V ten istý deň sa môžete ísť do Kokavy nad Rimavicou presvedčiť o tom, že smiech je najlepší lekár. Herci Divadelného súboru Daxner z Tisovca tu odohrajú komédiu Bežný deň v nemocnici XY.

 

 


Hudobná jar predbehne tú astronomickú a prvý koncert jej 39. ročníka sa v divadelnej sále Domu kultúry v Rimavskej Sobote uskutoční v utorok 19. marca. Hlavnou ideou hosťujúceho hudobného telesa Ensamble Ricercata je sprístupňovanie a popularizácia domácej i svetovej súčasnej komornej tvorby.

Posledný marcový piatok (29.3.) sa bude niesť v znamení maďarského hudobného skladateľa a zberateľa ľudových piesní - Bélu Bartóka. Pri príležitosti 95. výročia jeho koncertovania v Rimavskej Sobote sa uskutoční koncert v Dome kultúry, na ktorom sa predstavia žiaci a učitelia ZUŠ, improvizujúci hudobníci vychádzajúci z jeho tvorby a na programe je aj dokumentárny film o samotnom Bartókovi.

 

 

 

Iné

Dom kultúry v Hnúšti bude v piatok 15. marca od rána patriť tanečníkom. Pod príznačným názvom Deň tanca sa tu uskutoční regionálna súťaž moderného tanca.

Ak vás láka možnosť zažiť na vlastnej koži atmosféru živého nakrúcania zábavnej relácie, neváhajte a navštívte v sobotu 23. marca Mestský dom kultúry v Revúcej. Chystá sa tam Talkshow Neskoro večer. Hosťami obľúbeného Petra Marcina budú herečka Viki Ráková, herec Marek Fašiang, heligonkárka a speváčka Vlasta Mudríková.

 

 


Turistika

Novovznikajúci turistický oddiel v Rimavskej Bani Vás v sobotu 23. marca pozýva na 0. ročník Jozefovského výstupu na rozhľadňu Vŕšok, na ktorý sa chystajú aj členovia Turistického oddielu KOS Rimavská dolina.

Ďalej z turistickej ponuky mesiaca vyberáme:

Pre dobrú vec

V marci budete mať okrem iného možnosť návštevou podujatia urobiť radosť nie len sebe, ale aj ľuďom v núdzi. V nedeľu 3. marca sa uskutoční benefičný koncert Hudbou k srdcu, srdcom k človeku v Kostole reformovanej cirkvi v Rimavskej Sobote, na ktorom vystúpia Gospel Harmony & Andante. Výťažok zo zbierky bude použitý na podporu rodiny v hmotnej núdzi v dôsledku požiaru z Horných Zahorian.

 


Na predposlednú marcovú sobotu (23.3.) je už naplánovaná charitatívna akcia Maratón dobrej vôle, na ktorom budú pomocou pletenia, háčkovania a zošívania štvorcov vytvorené deky pre deti do nemocníc a detských domovov. Kúpou klbka prispejete na Červený kríž.

 


 

V mene organizátorov Vás na všetky podujatia srdečne pozývame.

Ďalšie podujatia pripravované v tomto roku v regióne Malohont a jeho okolí, ako aj kontakty na organizátorov nájdete v Kalendári podujatí 2019.

Zmena termínov a programu podujatí vyhradená!


Kristína Furmanová

administratívna pracovníčka Miestnej akčnej skupiny MALOHONT


publikované: 27. februára 2019
prečítané: 664 krát

Krátke novinky

7. mája 2020 o 15:31

NOVÉ: Aktualizovali sme Harmonogram výziev na rok 2020 - nájdete ho TU.

10. januára 2020 o 11:13

Aktualizovali sme pre vás Kalendár podujatí na JANUÁR - FEBRUÁR 2020 - nájdete ho TU.

9. januára 2020 o 16:20

NOVÉ: Podujatia v Malohonte 2020 alebo výber podujatí v regióne Malohont a jeho okolí na rok 2020 nájdete TU.


Odkazy
odkaz

odkaz

odkaz

odkaz

Web stránka Miestnej akčnej skupiny MALOHONT, o. z. bola vytvorená v rámci projektu Dajme o sebe vedieť spolufinancovaného Banskobystrickým samosprávnym krajom
XHTML 1.0, CSS 2.0, optimalizované pre rozlíšenie 1024x768 a vyššie
HTML valid CSS valid
(c) Miestna akčná skupina Malohont 2008