Vitajte na stránkach Miestnej akčnej skupiny MALOHONT!
Dnes je štvrtok, 23. januára 2020, meniny má Miloš
www.malohont.sk

Poznáme víťazov fotosúťaže za rok 2018

Mená autorov víťazných fotografií sme spoznali v stredu 12. decembra v Knižnici prof. Štefana Pasiara v Hnúšti na otvorení výstavy, ktorá bola vyvrcholením tohtoročnej fotosúťaže Malohont mojimi očami. Výber súťažných fotografií si tu budete môcť pozrieť až do konca marca, potom výstava poputuje do Rimavskej Soboty, Lučenca a Tisovca.

 

 

Do 6. ročníka fotosúťaže Malohont mojimi očami, ktorá prebiehala od 4. júna do 30. septembra 2018, bolo doručených 132 fotografií od 27 autorov z rôznych obcí a miest zahrnutých do Miestnej akčnej skupiny MALOHONT, ale aj z miest ako Rimavská Sobota, Tornaľa, Brezno a Banská Bystrica. Sme radi, že súťaž opäť oslovila amatérov aj profesionálov rôznych vekových kategórií od 16 rokov do 76 rokov, a to aj napriek tomu, že sa v nej nesúťaží o hodnotné ceny. Ide skôr o prezentáciu regiónu Malohont v obrazovej podobe a sme veľmi vďační, že sa na tom svojou účasťou vo fotosúťaži podieľajú aj zapojení fotografi.


Zo 132 fotografií bolo 19 vyradených kvôli nesplneniu podmienok súťaže, pričom najčastejším dôvodom bola nedostatočná veľkosť, nedodržanie maximálneho počtu a miesta zhotovenia fotografií. Zvyšných 113 fotografií postúpilo do hlasovania verejnosti. Najviac z nich súťaží v kategórii Prírodné krásy (51), potom nasledujú kategórie Ľudia a život (23), Naše obce (20) a kategória Kultúrne dedičstvo (19).

O víťazoch v jednotlivých kategóriách rozhodla okrem verejnosti aj hodnotiaca komisia v zložení Naďa Miháľová, Henrieta Struhárová a Martin Pliešovský:

 

Kategória 1. Prírodné krásy:

 1. Lúka divých makov - Ondrej Kresnye
 2. Vtáci v zime - Petronela Vargová
 3. Ranný opar v Kokave - Michal Tvrdoň

Víťaz verejného hlasovania:

Jačmeň pri západe slnka - Adriana Morongová


 

Kategória 2. Kultúrne dedičstvo:

 1. Horáreň u Faba na hrebeni Sinca - Henrieta Szagová
 2. Prebúdzajúca sa jar pod Železnou bránou - Henrieta Szagová
 3. Starý dom smútku v Hnúšti - Peter Fačka

Víťaz verejného hlasovania:

Opustená drevenica na Klenovskej Poľane - Henrieta Szagová


 

Kategória 3. Ľudia a život:

 1. Kuk - Petra Rapčanová (zároveň aj víťaz verejného hlasovania)
 2. Cesta z paše - Jozef Mačuda
 3. Maličká som - Petra Rapčanová

 

Kategória 4. Naše obce:

 1. Kokavské lazy - Michal Tvrdoň
 2. Na nebi košiar plný oviec a na kokavských lazoch krávky pasúce - Michaela Tiralová (zároveň aj víťaz verejného hlasovania)
 3. Svitanie - Štefan Bán

 

V mene celej Miestnej akčnej skupiny MALOHONT blahoželáme víťazom a ostatným fotografom ešte raz ďakujeme za zapojenie sa do súťaže. Príležitosťou nielen pre nich bude opäť ďalší ročník súťaže, ktorý plánujeme vyhlásiť na jar budúceho roka.

Vybrané fotografie navyše postúpia aj do celoslovenskej fotosúťaže, ktorú každoročne vyhlasuje Národná sieť rozvoja vidieka SR začiatkom leta.

 

Za spoluprácu pri príprave a otvorení výstavy ďakujeme Mestskému kultúrnemu stredisku v Hnúšti, Knižnici prof. Š. Pasiara v Hnúšti a Speváckemu zboru pri Základnej umeleckej škole v Hnúšti.


publikované: 17. decembra 2018
prečítané: 876 krát

Krátke novinky

10. januára 2020 o 11:13

Aktualizovali sme pre vás Kalendár podujatí na JANUÁR - FEBRUÁR 2020 - nájdete ho TU.

9. januára 2020 o 16:20

NOVÉ: Podujatia v Malohonte 2020 alebo výber podujatí v regióne Malohont a jeho okolí na rok 2020 nájdete TU.

6. decembra 2019 o 13:34

NOVÉ: Aktualizovali sme Harmonogram výziev na rok 2019 - nájdete ho TU.


Odkazy
odkaz

odkaz

odkaz

odkaz

Web stránka Miestnej akčnej skupiny MALOHONT, o. z. bola vytvorená v rámci projektu Dajme o sebe vedieť spolufinancovaného Banskobystrickým samosprávnym krajom
XHTML 1.0, CSS 2.0, optimalizované pre rozlíšenie 1024x768 a vyššie
HTML valid CSS valid
(c) Miestna akčná skupina Malohont 2008