Vitajte na stránkach Miestnej akčnej skupiny MALOHONT!
Dnes je štvrtok, 22. augusta 2019, meniny má Tichomír
www.malohont.sk

NOVEMBER: Hudba, tanec a film

Koncerty vážnej hudby, večer na ľudovú nôtu, filmové i divadelné zážitky, stand-up comedy show, pútavé prednášky, besedy, tvorivé dielne - aj  o tom je novembrový kalendár podujatí v regióne Malohont a jeho okolí.

 

>>> Pre zväčšenie plagátov kliknite na príslušný obrázok. <<<

 

Hudba a tanec

Hudobnú ponuku mesiaca budú tvoriť  okrem iného aj posledné dva koncerty 38. ročníka Hudobnej jesene.  V utorok 6. novembra sa v Dome kultúry v Rimavskej Sobote odohrá prvý z nich pod názvom Fórum mladých talentov. Svoju majstrovskú hru na violu predvedie Rimavskosoboťan Vojtech Botoš v sprievode klaviristu Bohdana Kovala z Ukrajiny. Do svojho programu zaradili skladby B. Smetanu, J. S. Bacha, S. Rachmaninova, F. Schuberta a iných hudobných skladateľov. Posledný novembrový utorok (27.11.) bude patriť slávnostnému ukončeniu tohtoročnej jesennej série koncertov vážnej hudby. Na flaute zahrá Veronika Vitázková a na vibrafóne Dominik Prieler.

 


Na posledný piatkový večer v mesiaci (23.11.) je už naplánovaný Folklórny večer v Dome kultúry v Hnúšti, na ktorom sa predstavia folklórne zoskupenia z regiónu. O 20:00 hod. bude program pokračovať II. Gemersko-malohontskou ľudovou tancovačkou, kde sa pod vedením tanečných lektorov môžete naučiť tancovať Na Horu z Jakubian, Do šaflika a čardaš z Bystrian. Do tanca bude počas celého večera hrať Ľudová hudba Dominika Václava.

 

 


Ak sa vám bude máliť, na druhý deň - v sobotu 24. novembra, si môžete zatancovať aj na Katarínskej zábave v Rimavskej Bani.


Film

Obec Klenovec sa v piatok 16. novembra stane dejiskom kultúrno-spoločenského podujatia spojeného s prezentáciou filmovej tvorby Gemersko-malohontského osvetového strediska v Rimavskej Sobote a filmov z tvorivých dielní „Takto vidím ja". Deň filmu a divadla odštartuje o 17:00 hod. v kultúrnom dome.

V sobotu 24. novembra sa bude v Kine Rimava v Hnúšti premietať pásmo 6 filmov o zimných športoch a dobrodružstvách. Na svoje si prídu milovníci extrémnych zážitkov, čerstvého prašanu, arktickej divočiny a športoví priatelia. Na programe sú finalisti zo zahraničných festivalov aj novinky z domácej produkcie.

 Rôzne

Najdrsnejšia a najpredávanejšia klubová stand-up comedy show na Slovensku Temné kecy mieri so svojim premiérovým programom rovno do Rimavskej Soboty, predstaví sa v stredu, 7. novembra v Mestskom kultúrnom stredisku.

 


 

Pri príležitosti Medzinárodného dňa tolerancie sa v okresnom meste v piatok 16. novembra uskutoční podujatie Rimavská Sobota - mesto tolerancie. Počas dňa môžete navštíviť rôzne besedy a prednášky, zúčastniť sa prehliadky židovského cintorína i koncertu Pressburger Klezmer Band.

V ten istý deň v rámci literárneho projektu Kniha v srdci Srdce v knihe do podkrovia Knižnice Mateja Hrebendu v Rimavskej Sobote zavíta známy slovenský lekár Igor Bukovský s Návodom na prežitie.

 


Posledný novembrový večer (30.11.) bude patriť finále populárnej zábavno-vedomostnej súťaže Kvízmajster so zaujímavými hosťami a bohatým kultúrnym programom. Uskutoční sa v divadelnej sále Domu kultúry v Rimavskej Sobote.

 


 

Tvorivý november

Nadchádzajúci mesiac so sebou prinesie aj ponuku tvorivých dielní. Hneď v prvú novembrovú sobotu (3.11.) sa uskutoční ďalšia zo série Tvorivých sobôt v galérii s Petrou. Malí umelci sa na nej oboznámia s avantgardou, dadaizmom a zažijú aj poriadnu drámu.Z ponuky Gemersko-malohontského osvetového strediska je pre verejnosť určená tvorivá dielňa, na ktorej sa naučíte pliesť pedigové zvončeky (6.11.) a detská predvianočná tvorivá dielňa (27.11.).


Turistika

Ak sa vám žiada kúsok jesennej turistiky, pridajte sa v sobotu 10. novembra k členom KST Hnúšťa, ktorí sa chystajú na výstup na Sinec. Viac informácií u predsedu Ľ. Klima na tel. č. 0918 809 833 alebo na web stránke KST Hnúšťa.

O dva týždne neskôr (24.11.) sa môžete pridať k turistom z Rimavskej Soboty. Plánujú pešiu turistiku a lezenie na Kamenného Janka. Viac informácií u M. Chovana na tel. č. 0914 396 221, M. Bálinta na tel. č. 0908 903 710, alebo na web stránke KST mesta Rimavská Sobota.


V mene organizátorov Vás na všetky podujatia srdečne pozývame.

Ďalšie podujatia pripravované v tomto roku v regióne Malohont a jeho okolí, ako aj kontakty na organizátorov nájdete v Kalendári podujatí 2018.

Zmena termínov a programu podujatí vyhradená!


Kristína Furmanová

administratívna pracovníčka Miestnej akčnej skupiny MALOHONT


publikované: 31. októbra 2018
prečítané: 500 krát

Krátke novinky

21. augusta 2019 o 11:22

NOVÉ: Aktualizovali sme Harmonogram výziev na rok 2019 - nájdete ho TU.

2. augusta 2019 o 17:49

Aktualizovali sme pre vás Kalendár podujatí na AUGUST 2019 - nájdete ho TU.

3. júla 2019 o 11:36

Aktualizovali sme pre vás Kalendár podujatí na JÚL 2019 - nájdete ho TU.


Odkazy
odkaz

odkaz

odkaz

odkaz

odkaz

Web stránka Miestnej akčnej skupiny MALOHONT, o. z. bola vytvorená v rámci projektu Dajme o sebe vedieť spolufinancovaného Banskobystrickým samosprávnym krajom
XHTML 1.0, CSS 2.0, optimalizované pre rozlíšenie 1024x768 a vyššie
HTML valid CSS valid
(c) Miestna akčná skupina Malohont 2008