Vitajte na stránkach Miestnej akčnej skupiny MALOHONT!
Dnes je streda, 19. júna 2019, meniny má Alfréd
www.malohont.sk

GRANTOVÝ PROGRAM MAS: Podporili sme 6 projektov

Miestna akčná skupina MALOHONT podporí 6 projektov občianskych organizácií celkovou sumou 8 625,00 €. Aj vďaka tejto podpore budú v rokoch 2018 - 2019 zrealizované zaujímavé aktivity v území MAS.


Do termínu uzávierky na predkladanie projektov prijala a zaregistrovala MAS MALOHONT 6 projektov, pričom všetky z nich splnili podmienky administratívnej kontroly a postúpili do ďalšieho hodnotenia.

 

 

Hodnotenie a výber projektov Výberovou komisiou MAS

13. septembra 2018 v Hrachove

 

V rámci bodového hodnotenia, ktoré vykonala Výberová komisia MAS, získalo všetkých 6 projektov potrebný počet bodov. Keďže požadovaná suma vo všetkých projektoch bola nižšia ako rozpočet výzvy č. 03/GP/MAS/2018 (10 000,00 €), Výberová komisia MAS schválila všetky z nich v plnej výške 8 625,00 €. Nevyčerpané zdroje z toho ročníka grantového programu budú presunuté do nasledujúceho roku.


Vďaka nim budú vydané napríklad aj dve knihy receptov. Jedna z nich bude zameraná na slikové maškrty z celého regiónu, druhá sa bude venovať receptom z obce Sušany. Ďalší z projektov je zacielený tiež na jedlá, ale tentokrát pôstne, pričom okrem zberu receptov pôjde aj o ich verejnú prezentáciu na rôznych podujatiach v regióne. Z iného súdka sú projekty, v rámci ktorých bude dokončená úprava vlakovej stanice v Čerenčanoch a vybudovaný prístrešok nad zdrojom vody, ktorým sa zároveň zveľadí vstup do obce Babinec v smere od Kyjatíc. Predmetom ďalšieho projektu je zhotovenie krojov pre deti z Detského folklórneho súboru Zrkadielko z Hnúšte.


Podporeným občianskym organizáciám blahoželáme a prajeme veľa elánu a síl do realizácie podporených projektov. O ich priebehu a realizácii vás budeme pravidelne informovať.


Na stiahnutie:

Poradie projektov vo výzve č. 03/GP/MAS/2018

Popis schválených projektov vo výzve č. 03/GP/MAS/2018

 

Grantový program Miestnej akčnej skupiny MALOHONT 2018

je spolufinancovaný z finančného príspevku 43 obcí zahnutých do územia MAS:

Babinec, Budikovany, Čerenčany, Dražice, Drienčany, Ďubákovo, Hnúšťa,

Horné Zahorany, Hostišovce, Hrachovo, Hrnčiarska Ves, Hrnčiarske Zalužany,

Hrušovo, Chvalová, Klenovec, Kraskovo, Kociha, Kokava nad Rimavicou, Kružno, Kyjatice, Lehota nad Rimavicou, Lipovec, Lukovištia, Nižný Skálnik, Ožďany, Padarovce, Poproč, Potok, Rimavská Baňa, Rimavské Brezovo, Rimavské Zalužany, Rovné, Selce, Slizké, Sušany, Šoltýska, Španie Pole, Teplý Vrch, Utekáč, Veľké Teriakovce,

Veľký Blh, Vyšný Skálnik, Zacharovce


publikované: 20. septembra 2018
prečítané: 625 krát

Krátke novinky

4. júna 2019 o 21:47

Aktualizovali sme pre vás Kalendár podujatí na JÚN 2019 - nájdete ho TU.

2. mája 2019 o 20:19

Aktualizovali sme pre vás Kalendár podujatí na MÁJ 2019 - nájdete ho TU.

28. marca 2019 o 23:02

Aktualizovali sme pre vás Kalendár podujatí na APRÍL 2019 - nájdete ho TU.


Odkazy
odkaz

odkaz

odkaz

odkaz

Web stránka Miestnej akčnej skupiny MALOHONT, o. z. bola vytvorená v rámci projektu Dajme o sebe vedieť spolufinancovaného Banskobystrickým samosprávnym krajom
XHTML 1.0, CSS 2.0, optimalizované pre rozlíšenie 1024x768 a vyššie
HTML valid CSS valid
(c) Miestna akčná skupina Malohont 2008