Vitajte na stránkach Miestnej akčnej skupiny MALOHONT!
Dnes je streda, 17. júla 2019, meniny má Bohuslav
www.malohont.sk

JÚL: Vítanie prázdnin, koncerty a kone

V júli na vás čaká Cesta rozprávkovým lesom, ďalšie hudobné lahôdky Sobotského Jazztivalu i súťaž vo varení. Na svoje si prídu aj milovníci koní a divokého západu. Folklórom a tradíciami to tentokrát bude žiť v rozprávkových Drienčanoch.


>>> Pre zväčšenie plagátov kliknite na príslušný obrázok. <<<

 

Cesta rozprávkovým lesom

Ako lepšie privítať prázdniny, než dňom stráveným v prírode a spoznávaním príbehov najznámejšieho slovenského zberateľa rozprávok P. E. Dobšinského? V nedeľu 1. júla budú na ceste Z rozprávky do rozprávky vo Vyšnom Skálniku na najmenších okrem rozprávkových bytostí čakať aj rôzne úlohy, za ktorých splnenie dostanú pečiatky do rozprávkovej knižky. Po jej naplnení sa môžu pobrať do cieľa za sladkou odmenou, občerstvením i nafukovacími atrakciami.

 


 

Sobotský Jazztival

V júli sa odohrajú aj ďalšie dva koncerty z jazzovej série tohto leta. Ako tretí v poradí v Rimavskej Sobote vystúpi Jozef Hollý & Band s energiou nabitou piano show už v piatok 6. júla. Presne o dva týždne nato (20.7.) už bude nádvorie Čierneho orla patriť renomovanej  maďarskej kapele Djabe.

 

 

 

Kombinácia hudby a koní

Počas piatku 13. a soboty 14. júla ovládne Kokavu nad Rimavicou obľúbený Country festival. Okrem typických country zoskupení ako sú Túlaví Vlci či Colorado sa môžete tešiť aj na vystúpenie Kandráčovcov, kapely Desmod a Twenty Five párty s Julom Viršíkom z rádia Expres. O zábavu pre najmenších sa postará Sranda Banda comedy show a kúzelník. K sprievodným aktivitám ďalej patria ryžovanie zlata, jazda na koni a výstava áut.

 


Inak tomu nebude ani o týždeň neskôr (20.-21.7.). Western a kone sa však presunú ďalej, a to na 26. ročník Ródea Muráň, najväčšieho a najstaršieho v Európe. V piatok večer podujatie odštartujú vystúpenia Zatúlaných, Kentucky Jack, Kollárovcov a Ploštín Punku. V sobotu už budú počas celého dňa na programe ródeo súťaže, ktoré vo večerných hodinách vystriedajú koncerty kapiel ako Desmod, Cigánski Diabli či Polemic.

 


Do pozornosti dávame aj Letný jazdecký tábor, ktorý organizuje Občianske združenie Návrat k prírode v podobe 6 turnusov počas mesiacov júl a august. Tábor je určený pre milovníkov koní vo veku od 8 do 15 rokov.

 


Folklór a kulinárske špeciality

V sobotu 21. júla to bude žiť v rozprávkových Drienčanoch. Uskutoční sa tu už XV. ročník festivalu remesiel, gastronómie a ľudovej kultúry s názvom Dedina ožíva. Súčasťou bohatého programu budú vystúpenia heligonkárov, folklórnych zoskupení z regiónu, no predstavia sa aj Kmotry z Detvy, Ľudová hudba Hronsečania a Folklórny súbor Gymnik z Bratislavy. Nebude chýbať ani divadlo, tentokrát v podobe Rozprávok z Maringotky, s ktorými príde Drevené divadlo Bratislava. Neodmysliteľnou súčasťou podujatia sú aj kulinárske a rozprávkové dvory, v ktorých nájdete kadečo fajnové pod zub.

 


Variť sa bude aj ďalšiu sobotu v mesiaci (28.7.) v obci Ožďany. Sily si tu zmerajú odborníci na kotlíkový guľáš. K sprievodným aktivitám patrí ukážka dravcov, lukostreľby, práce ľudového rezbára a kováčska vyhňa.

 Dni obcí a mikroregiónu

Vo štvrtok 12. júla bude sláviť 15 spoločných rokov Mikroregión SINEC-KOKAVSKO. Na ihrisku v obci Rovné chystajú v tento deň rôzne súťaže, športové aktivity, núdza nebude ani o dobré jedlo a kultúrny program.Deň svojej obce oslávia v sobotu 21. júla v Hrnčiarskej Vsi aj Rimavskom Brezove. Víkend 28. a 29. júla už bude patriť oslavám v obci Sušany.

Slávnosť sa v sobotu 28. júla chystá aj v Kokave nad Rimavicou. Predstavia tu nové knižné dielo - vlastivednú monografiu obce.


 

V mene organizátorov Vás na všetky podujatia srdečne pozývame.

Ďalšie podujatia pripravované v tomto roku v regióne Malohont a jeho okolí, ako aj kontakty na organizátorov nájdete v Kalendári podujatí 2018.

Zmena termínov a programu podujatí vyhradená!


Kristína Furmanová

administratívna pracovníčka MAS MALOHONT

 

 

 


publikované: 28. júna 2018
prečítané: 1042 krát

Krátke novinky

3. júla 2019 o 11:36

Aktualizovali sme pre vás Kalendár podujatí na JÚL 2019 - nájdete ho TU.

4. júna 2019 o 21:47

Aktualizovali sme pre vás Kalendár podujatí na JÚN 2019 - nájdete ho TU.

2. mája 2019 o 20:19

Aktualizovali sme pre vás Kalendár podujatí na MÁJ 2019 - nájdete ho TU.


Odkazy
odkaz

odkaz

odkaz

odkaz

Web stránka Miestnej akčnej skupiny MALOHONT, o. z. bola vytvorená v rámci projektu Dajme o sebe vedieť spolufinancovaného Banskobystrickým samosprávnym krajom
XHTML 1.0, CSS 2.0, optimalizované pre rozlíšenie 1024x768 a vyššie
HTML valid CSS valid
(c) Miestna akčná skupina Malohont 2008