Vitajte na stránkach Miestnej akčnej skupiny MALOHONT!
Dnes je piatok, 22. januára 2021, meniny má Zora
www.malohont.sk

MAREC: V hlavnej úlohe divadlo

Divadlo, divadlo a ešte raz divadlo. V marci nás čaká niekoľko zaujímavých divadelných predstavení v Hnúšti, v Rimavskej Sobote a v Tisovci, ale aj šou Miroslava Donutila v Revúcej, koncert saxofónového kvarteta a vážnej hudby či zaujímavé výstavy.

 

>>> Pre zväčšenie plagátov kliknite na príslušný obrázok. <<<


Divadelné predstavenia

V nedeľu 5. marca zavíta do Hnúšte bábková divadelná hra Huncút Gašpar, ktorá poteší predovšetkým detských divákov. Tradičný príbeh na motívy hier starých ľudových bábkarov o Gašparkovi a jeho šikovnosti začína o 16:00 hod. v Dome kultúry.

 

 

 

Rodinný prievan je názov skvelej komédie, ktorá prináša mikroskopický pohľad do života jednej rodiny, ktorá je "postihnutá" tým najkrajším spôsobom. Toto divadelné predstavenie s hviezdnym hereckým obsadením si môžete pozrieť vo štvrtok 9. marca o 18:00 hod. v Dome kultúry v Rimavskej Sobote.

O deň neskôr (10.03.) sa uskutoční tanečné divadlo pod názvom Na konci svitá, ktorým si v Hnúšti pripomenú 30. výročie vzniku súboru moderného tanca ECHO.

 

 

 

Divadlom bude žiť aj mesto Tisovec, kde v nedeľu 12. marca vystúpia členovia umeleckého súboru Divadla J. G. Tajovského zo Zvolena v komédii Život je taký. Divadelná hra pravdivo a do hĺbky hovorí o základných situáciách manželského vzťahu, ktoré pozná väčšina manželských párov. 

Pre tých najmenších je určené aj hudobné divadelné predstavenie Paci Pac, ktoré sa koná v nedeľu 19. marca v Kokave nad Rimavicou.


Šou plná humoru a zábavy

Kto by nepoznal vynikajúceho českého herca a skvelého rozprávača Miroslava Donutila?  Svojimi príhodami a ich geniálnym podaním v novom programe Cestou - necestou vás rozosmeje, zabaví, ohúri, ba dokonca aj rozplače. Nenechajte si ujsť jeho šou, s ktorou sa predstaví v utorok 7. marca v Revúcej.

 


Koncerty

Milovníci hudby si prídu na svoje najprv vo štvrtok 16. marca v Hnúšti, kde odohrá svoj koncert saxofónové kvarteto Saxophone Syncopators a následne v utorok 21. marca v Rimavskej Sobote, kde sa uskutoční koncert vážnej hudby Harfové impresie.


Zaujímavé výstavy

Gemersko-malohontské múzeum v Rimavskej Sobote ponúka niekoľko zaujímavých výstav. Jednou z nich je aj výstava Vtáky Gemerskej pahorkatiny, ktorá bude otvorená v stredu 1. marca a potrvá do 10. mája. Predstaví vám viac ako 100 druhov vtákov, ktoré môžete spoznať pomocou preparátov, fotografií, krátkych popisov a nahrávok vtáčieho spevu, ktorý sa územím nášho regiónu nesie počas jarných rán.

 

 

Z ďalších výstav určite zaujme Zbierka potápačskej techniky Petra Ferdinandyho z Revúcej, ktorý sa jej zbieraniu venoval štyri desaťročia svojho života. Pozostáva z 504 kusov najrozličnejších častí potápačskej výstroje, ktoré sú doplnené o fotografie zhotovené pod vodnou hladinou. Výstavu si môžete pozrieť do konca apríla.

V knižnici v Hnúšti prebieha výstava fotografií z minuloročnej súťaže Malohont mojimi očami, ktorá bude dostupná ešte do konca marca.

 

 

V mene organizátorov vás na všetky podujatia srdečne pozývame.


Ďalšie podujatia pripravované v tomto roku v regióne Malohont a jeho okolí,

ako aj kontakty na organizátorov nájdete v Kalendári podujatí 2017.

Zmena termínov a programu podujatí vyhradená!

 

Úvodná fotografia: www.divadielkoconcordia.sk


publikované: 28. februára 2017
prečítané: 4967 krát

Krátke novinky

Odkazy
odkaz

odkaz

odkaz

odkaz

odkaz

Web stránka Miestnej akčnej skupiny MALOHONT, o. z. bola vytvorená v rámci projektu Dajme o sebe vedieť spolufinancovaného Banskobystrickým samosprávnym krajom
XHTML 1.0, CSS 2.0, optimalizované pre rozlíšenie 1024x768 a vyššie
HTML valid CSS valid
(c) Miestna akčná skupina Malohont 2008